Sygnał Bitcoin (BTC), który poprzedził 9,200% rajdu, który właśnie przebłysnął jako wykres etereum i trajektorie XRP.

Dostawca danych Blockchain Glassnode mówi, że sygnał Bitcoin, który poprzedził rajd potwora BTC, który w latach 2015-2017 zanotował ponad 9,200% wzrost, powrócił.

Firma zajmująca się analizą rynku w łańcuchu twierdzi, że Puell Multiple zawiśnie na poziomie, który może zaoferować gwiezdny stosunek ryzyka do zysków.

„Bitcoin Puell Multiple powrócił do zielonej strefy ‚buy‘ po prawie trzech tygodniach. Dla inwestorów z długoterminowym horyzontem czasowym, te poziomy poniżej linii 0,5 historycznie oznaczają doskonałe punkty wejścia do BTC“.

Puell Multiple przewiduje cykle koniunkturalne z punktu widzenia rentowności górników, dzieląc dzienną podaż Bitcoinu w dolarach amerykańskich przez 365-dniową średnią kroczącą dziennej wartości emisji BTC. Bazując na wykresie Glassnode’a, inwestorzy długoterminowi, którzy kupują i utrzymują, gdy Puell Multiple BTC spadnie poniżej 0,5, odnotowali w przeszłości znaczące zyski.

Wskaźnik błysnął tak samo, jak BTC zanotował najniższy poziom po marcowej wyprzedaży spowodowanej przez koronawirusy. Sygnał techniczny zaznaczył również dno w latach 2019, 2015 i 2012.

Jednak analitycy kryptońscy nie są przekonani, że w najbliższym czasie dojdzie do wielkiego biegu byków. Przedsiębiorca i technik JackSparrow mówi jego 49.000 zwolenników na Twitterze, że uważa, że BTC jest prawdopodobne, aby przejść przez inny znaczący ruch do minusem. Pseudonimowy analityk przewiduje retracement Bitcoin w najbliższych miesiącach z możliwością ponownego odwiedzenia wsparcia na 6.000 dolarów.

Z końcowym rajdem lub bez, reszta lata wydaje się być na korektę

Albo lipiec staje się jak świeca rakietowa May ’19 (lub odwrotnie Nov ’18 jak)

Albo, jeśli nie, to przez całe lato będziemy sprzedawać do 6-kilogramowego zasięgu.

Jeszcze długo – czekanie na ruch

Tymczasem analitycy zastanawiają się nad szansą, że ruch zdecentralizowanych finansów (DeFi) napędzi bieg byka Ethereum.

Joseph Todaro, partner zarządzający w firmie BlockTownCap zajmującej się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, twierdzi, że DeFi jest jedynym wielkim katalizatorem, który może wysłać Ethereum (ETH) do wyceny 9.000 dolarów na monetę.

W tym następnym cyklu Defi prawdopodobnie pomoże popchnąć ETH do 1 biliona dolarów kapitału rynkowego.

Były handlarz obligacjami z Wall Street John Todaro jest echem sentymentu Josepha Todaro. Szef działu badań TradeBlock mówi, że spodziewa się spadku podaży ETH, ponieważ więcej żetonów jest zamkniętych w platformach DeFi.

„Jest wiele emocji wokół nowych żetonów DeFi. Przypomnijmy, że większość tego zabezpieczenia zamkniętego na tych platformach znajduje się w Ethereum. Ponieważ ta wyjątkowa podaż eteru spada, a popyt z platform DeFi uderza w prędkość ucieczki, ETH będzie się mocno rajdować“.

Tymczasem strategowie debatują również nad tym, czy i kiedy XRP wyjdzie z przedłużonego snu.

Nowa, pogłębiona analiza wyników XRP w Japonii pokazuje, że rodzime zasoby kryptograficzne Ripple’a nadal dają niedźwiedzie odczyty.

W 2018 r. miesięczna dominacja XRP wyniosła 51,36% w porównaniu do 34,57% w BTC, jak podaje analityk BitBank Yuya Hasegawa. W lutym 2020 roku dominacja XRP wyniosła 27,54%, a BTC 51,74%.

Źródło: BitBank
Hasegawa wierzy, że Bitcoin Era będzie nadal zginać swoje mięśnie w świecie koronaawirusów, i oczekuje, że XRP w końcu wyzdrowieje, gdy świat dostosuje się do wzrostu płatności cyfrowych.

„Ponieważ przepływy transgraniczne są ściśle ograniczone, popyt na płatności transgraniczne i przekazy pieniężne mają szansę na wzrost. Emitent XRP, Ripple, posiada już skalowalną infrastrukturę do realizacji szybkich i tanich przekazów transgranicznych, a liczba przypadków jej wykorzystania w niektórych częściach świata cicho rośnie“.